top of page

Jsme rodinné vinařství a s nadšením rádi vyprávíme náš příběh nejen o víně.

bublina chaplin@2x.png
Vinea_1_2x.png

JAK TO ZAČALO

Založeno s láskou

Naše vinařství, dříve známe jako Vinea Znojmo, bylo založeno Ing. Mojmirem Vyhodilem CSc. v roce 1993 a se vzpomínkou (MEMENTO) právě na něj vznikala naše nová tvář. Naše vinice se nachází na Kraví hoře, která je nejhezčí viniční tratí na Znojemsku. Zakládáme si na kvalitních vínech, což ta z Kraví hory nepochybně jsou. Bezmála 30 let už obděláváme naše vinohrady, které mají téměř 60ha - a to bez strojů, protože věříme že kvalita předčí kvantitu.

A pokračujeme
v nové generaci

Komiks jsme si vybrali, abychom zaujali i novou generaci a ukázali všem, že návštěva sklípku a vinařské tripy jsou skvělý recept na příjemně strávený den s přáteli. Naším cílem je zaujmout mladé i zralé milovníky vína. Nápad vytvořit komiks, který vypráví příběh tradičního rodinného vinařství, nevznikl jinak než u sklenky výborného vína v našem sklípku a ztvárnil ho pro nás MgA. Tomáš Kofroň - znojemský malíř, který svým talentem provokuje už i pražskou uměleckou scénu.

Vinea_2_2x.png
Vinea_3_2x.png

Jsme plní nadějí a snů

Chceme ukázat, že každé vinařství může mít svou vlastní hlavu, a tak jsme na přelomu nového desetiletí změnili tvář a odstartovali tak novou éru. Jsme plní nadějí i snů. Z minulosti neseme zkušenosti a těšíme se co přinese další rok. 😎

bottom of page